RS/OH
A.net/OH
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Granville High School Track & Field and Cross Country - Granville, Ohio
you RUN the place
248 New Burg St, Granville, Ohio, 43023, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Lizzie Gabel
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
14
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2010 / 2011 - (1 articles)
2011 / 2012 - (6 articles)
2012 / 2013 - (7 articles)
All News
Search
2013 Results - Ohio State High School Indoor Qualifier 2
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Feb 3rd 2013, 12:01am
Comments
Ohio State High School Indoor Qualifier 2
- Feb 2, 2013
French Field House, The Ohio State University, 460 Woody Hayes Dr, Columbus, OH, US, 43210
Timing/Results by:
Finish Line Timing - Englewood - CO - Timing
« Filter Results by Team: »
Amanda-Clearcreek
Bellefontaine
Big Walnut
Bishop Hartley
Bishop Ready
Bishop Watterson
Bloom Carroll
Brookhaven
Buchtel
Butler Senior
Canal Winchester
Central Catholic (Cleveland)
Central Crossing
Chardon
Chillicothe
Columbus Grove
Dublin Jerome
Eaton
Fisher Catholic
Franklin Heights
Gahanna Chri
Glen Este
Granville
Grove City
Hamilton Township
Heath
Highland (Sparta)
Hilliard Bradley
Hilliard Davidson
Indy T.O.S.
John Glenn
Lakewood
Lakewood (Hebron)
Lancaster
Lexington
Liberty Union
Licking Valley
Lincoln
Logan
Miamisburg
New Albany
Northeastern
Northridge
Ohio Virtual
Olentangy
Olentangy Liberty
PaceSetters
Pataskala Licking Heights
Pick T.C.
Pickerington Central
Pickerington North
Portsmouth
Princeton
Reynoldsburg
Sheridan
St Charles
Sycamore
Thomas Worthington
Thurgood Marshall
Tri-Valley
Unattached
Watkins Memorial
Westerville Central
Westerville North
Westerville South
William Henry Harrison
WW Track Club
Men:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Reese, Riak
Lincoln
06.94
nwi
1
2
Jackson, K.J
Lincoln
07.08
nwi
1
3
Hatchett, David
Westerville Cent
07.14
nwi
1
4
McShane, Colin
Olentangy
07.19
nwi
1
5
Witcher, Halen
Princeton
07.24
nwi
1
6
Anu, Eldin
Westerville Cent
07.25
nwi
2
7
Slone, Taron
Bishop Ready
07.34
nwi
1
8
Radney, Jon
St Charles
07.34
nwi
2
10
Lenfest, Cody
Granville
07.36
nwi
1
11
Davis, Darrell
Princeton
07.36
nwi
2
9
Basso, Jacob
Liberty Union
07.36
nwi
2
12
Hunter, Jamar
Sycamore
07.41
nwi
2
13
Fort, Brandon
Hamilton Townshi
07.42
nwi
2
14
Bell, Kedarrius
Sycamore
07.46
nwi
1
15
Stewart, Jon
Hamilton Townshi
07.47
nwi
2
16
Williams, Dalen
Hamilton Townshi
07.60
nwi
2
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
McShane, Colin
Olentangy
07.15
nwi
4
2
Reese, Riak
Lincoln
07.16
nwi
5
3
Hatchett, David
Westerville Cent
07.17
nwi
3
4
Witcher, Halen
Princeton
07.18
nwi
7
5
Jackson, K.J
Lincoln
07.22
nwi
1
6
Slone, Taron
Bishop Ready
07.23
nwi
6
7
Bell, Kedarrius
Sycamore
07.25
nwi
8
8
Lenfest, Cody
Granville
07.28
nwi
6
9
Radney, Jon
St Charles
07.32
nwi
6
10
Anu, Eldin
Westerville Cent
07.36
nwi
2
11
Basso, Jacob
Liberty Union
07.36
nwi
7
12
Fort, Brandon
Hamilton Townshi
07.38
nwi
9
13
Davis, Darrell
Princeton
07.39
nwi
1
14
Hunter, Jamar
Sycamore
07.43
nwi
4
15
Williams, Dalen
Hamilton Townshi
07.45
nwi
6
16
Stewart, Jon
Hamilton Townshi
07.47
nwi
7
17
Severino, Connor
Watkins Memorial
07.48
nwi
2
18
Kitchen, Gabe
Big Walnut
07.49
nwi
3
19
Johnso, Christian
Big Walnut
07.50
nwi
2
20
Wright, Brandon
Big Walnut
07.51
nwi
7
20
Copeland, Vontaye
Thurgood Marshal
07.51
nwi
4
22
Kuhnes, Tyler
Licking Valley
07.51
nwi
8
23
Turner, Marnell
Buchtel
07.52
nwi
8
24
Stevens, Donnie
Logan
07.53
nwi
9
25
Brown, Evan
St Charles
07.54
nwi
6
26
Shutt, Cody
Hilliard Davidso
07.56
nwi
9
27
Sherman, Alexious
Bloom Carroll
07.60
nwi
5
28
everett, myles
St Charles
07.60
nwi
1
29
Henry, Ty
Unattached
07.61
nwi
2
30
Bowlby, Charles
Logan
07.61
nwi
5
31
Maniskas, Nick
Logan
07.62
nwi
7
32
Beaumont, Josh
Westerville Cent
07.63
nwi
8
33
Gissendaner, Johnny
Buchtel
07.67
nwi
1
34
Culpepper, Tyler
Watkins Memorial
07.69
nwi
1
35
Ibrahim, Omar
Franklin Heights
07.73
nwi
3
36
Aninao, Joel
Unattached
07.77
nwi
9
37
Huffman, Tommy
Unattached
07.77
nwi
5
38
Powers, Zak
John Glenn
07.78
nwi
5
39
Golden, Anthony
Olentangy
07.83
nwi
5
40
Reese, Michael
Bishop Hartley
07.84
nwi
8
41
Beistel, Donnie
Heath
07.85
nwi
8
42
Anokye, Leslie
New Albany
07.85
nwi
4
43
Hosack, Noah
Granville
07.87
nwi
9
44
Reed, Sam
Franklin Heights
07.89
nwi
2
45
Cohagen, Chris
Heath
07.94
nwi
2
46
Edmundson, Sean
Reynoldsburg
08.01
nwi
3
47
Mathews, Malcolm
Princeton
08.04
nwi
4
48
Battle, Nathan
Bishop Hartley
08.05
nwi
7
49
Ketter, Cody
Licking Valley
08.07
nwi
8
50
Cuevas, Ian
Heath
08.09
nwi
3
50
Chhim, Pearak
Franklin Heights
08.09
nwi
7
52
Bradley, Jacob
Westerville Nort
08.11
nwi
8
53
Rusher, Jack
Lakewood
08.12
nwi
9
54
Mckee, Mitchel
Licking Valley
08.24
nwi
2
55
Walker, Juwan
Sycamore
08.37
nwi
3
56
Dowdy, Elijah
Bishop Hartley
08.58
nwi
6
57
hamner, mykel
Chillicothe
08.60
nwi
4
58
Farmer, Cody
Lakewood
08.72
nwi
1
59
Lawson, James
WW Track Club
09.02
nwi
4
60
Moore, Brendan
Lakewood
09.03
nwi
1
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Reese, Riak
Lincoln
21.78
nwi
1
2
Lenfest, Casey
Granville
21.84
nwi
1
3
Watson, Alan
New Albany
22.50
nwi
1
4
Gray, Nick
Pickerington Nor
22.56
nwi
1
5
Switzer, Bryant
Lexington
22.63
nwi
1
6
Jackson, K.J
Lincoln
23.13
nwi
2
7
Bell, Kedarrius
Sycamore
23.34
nwi
1
8
Moore, Hezekiah
Bishop Hartley
23.73
nwi
6
9
Robinson, Quincy
Licking Valley
23.83
nwi
3
10
Few, Micah
Franklin Heights
23.92
nwi
4
11
Ramsey, Joquan
Sycamore
24.28
nwi
4
12
Meacham, Andrew
Westerville Nort
24.28
nwi
2
13
Williams, Dalen
Hamilton Townshi
24.51
nwi
5
14
Huffman, Tommy
Unattached
24.61
nwi
3
15
Wilson, Eddie
PaceSetters
24.65
nwi
5
16
Hunter, Jamar
Sycamore
24.67
nwi
3
17
Alderman, Ajay
Granville
24.69
nwi
2
18
Cicak, Jacob
Reynoldsburg
24.76
nwi
2
19
Henry, Ty
Unattached
24.87
nwi
4
20
Righter, John
Licking Valley
24.98
nwi
4
21
Schaublin, Kevin
Westerville Nort
25.07
nwi
3
22
Grant, Evan
Princeton
25.12
nwi
3
23
Tolliver, Jayvontay
PaceSetters
25.24
nwi
4
24
Bridges, Lorenzio
Hamilton Townshi
25.37
nwi
6
25
Culpepper, Tyler
Watkins Memorial
25.38
nwi
6
26
Kamara, El Hadj-kaly
Reynoldsburg
25.39
nwi
5
27
Williams, Clay
Heath
25.44
nwi
8
28
Holloway, Bryant
Princeton
25.65
nwi
2
29
Turner, Marnell
Buchtel
25.66
nwi
5
30
Battle, Nathan
Bishop Hartley
25.71
nwi
7
31
Gissendaner, Johnny
Buchtel
25.78
nwi
7
32
Lee, T.J.
Unattached
26.21
nwi
5
33
Reese, Michael
Bishop Hartley
26.34
nwi
8
34
Aninao, Joel
Unattached
26.42
nwi
9
35
Douglas, Trayvon
Princeton
26.54
nwi
6
36
Cuevas, Ian
Heath
27.06
nwi
3
37
Marohl, Kyle
Watkins Memorial
27.36
nwi
7
38
Rojas, Adrian
Franklin Heights
28.91
nwi
9
39
Moore, Brendan
Lakewood
29.55
nwi
7
40
Lawson, James
Watkins Memorial
30.74
nwi
9
41
Smith, Kelly
Franklin Heights
32.23
nwi
8
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Niemann, Austin
Hamilton Townshi
52.09
4
2
Gray, Nick
Pickerington Nor
52.63
1
3
Trent, Gemel
Pickerington Cen
52.82
2
4
Robinson, Quincy
Licking Valley
52.90
3
5
Smith, Arik
Princeton
53.20
3
6
Abbitt, Chance
Watkins Memorial
53.31
1
7
Copeland, Vontaye
Thurgood Marshal
53.73
1
8
Coleman, Grant
Reynoldsburg
53.74
1
9
Severino, Connor
Watkins Memorial
53.76
1
10
Meacham, Andrew
Westerville Nort
53.93
2
11
Wilson, Eddie
PaceSetters
54.04
4
12
King, Michael
Central Catholic
54.09
4
13
Huffman, Tommy
Unattached
54.26
3
14
Browder, Trey
Pickerington Nor
54.83
2
15
Lombardi, Dominic
Bishop Watterson
55.05
5
16
Schaublin, Kevin
Westerville Nort
55.29
3
17
Bonner, Ronald
Pickerington Nor
55.36
2
18
Stoneberger, Ryan
Sycamore
55.40
2
19
Placke, Marcus
Princeton
55.47
5
20
Wood, Kyle
Butler Senior
55.64
2
21
Maclellan, Connor
Gahanna Chri
55.98
5
22
Arnold, Austin
Chardon
56.23
4
23
Martin, Tyler
Big Walnut
56.27
3
24
Byers, Eric
Sycamore
56.29
6
25
Perry, Logan
Big Walnut
56.38
3
26
Stinson, Freddie
Heath
56.46
4
27
Dixon, Wyatt
Lakewood
56.76
6
28
Rencher, Carlos
Heath
57.08
5
29
Rhodes, Antwane
Westerville Nort
57.72
6
30
Blackwell, Decarlo
Franklin Heights
57.76
8
31
Muse, Anthony
Franklin Heights
58.14
7
32
Kaser, Matt
Heath
58.21
5
33
Henderson, Sheldon
Bishop Hartley
58.24
7
34
Davis, Chris
Buchtel
58.50
6
35
Suh, Greg
St Charles
58.57
10
36
Lenfest, Casey
Granville
58.98
4
37
Paine, Nay
Sycamore
59.03
8
38
Pessel, Rob
Central Crossing
59.12
10
39
Argudin, Manny
Franklin Heights
59.17
9
40
Mosley, Stephen
Buchtel
59.22
6
41
Cox, Jonathan
New Albany
59.66
9
42
Lee, T.J.
Unattached
59.67
7
43
Rusher, Jack
Lakewood
59.92
8
44
Matheke, Paul
Bishop Hartley
1:00.56
8
45
Millerton, Blake
Thurgood Marshal
1:00.89
9
46
Law, Nathan
John Glenn
1:00.95
9
47
Gonce, Sean
St Charles
1:01.49
9
48
Bennett, Trey
John Glenn
1:02.09
10
49
Hughes, Mason
Watkins Memorial
1:03.24
7
50
Michael, Evan
Lexington
1:03.35
8
51
Kuhnes, Tyler
Licking Valley
1:04.00
7
52
Boyd, Djuan
Thurgood Marshal
1:04.24
10
53
Farmer, Cody
Lakewood
1:05.88
8
54
hamner, mykel
Chillicothe
1:06.66
10
55
Bufford, James
Buchtel
1:11.53
7
56
Stockli, Ethan
Licking Valley
1:13.20
9
57
Sipe, Benjamen
Hamilton Townshi
1:17.02
10
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Seitzer, Dominic
Reynoldsburg
1:57.42
1
2
Harden, Andy
Butler Senior
2:03.05
1
3
Mack, Levi
Lakewood
2:03.12
1
4
Norris, Nate
Butler Senior
2:04.43
1
5
Forshey, Tallin
Sycamore
2:05.87
1
6
McKean, Mike
Watkins Memorial
2:06.53
1
7
Stoner, Sterlin
Central Catholic
2:07.71
1
8
Burdette, Colin
Hilliard Davidso
2:08.55
1
9
Mullins, Brandon
Princeton
2:09.24
2
10
Knapik, Garrett
Hilliard Davidso
2:10.86
2
11
Stringer, Cj
New Albany
2:10.89
1
12
Belcher, Jacob
Sycamore
2:11.33
1
13
Lawson, Kenton
Logan
2:11.63
1
14
Tennent, Owen
Watkins Memorial
2:11.66
1
15
Dilley, Trevor
Westerville Nort
2:12.09
1
16
Irvin, Montez
Princeton
2:12.46
2
17
Johnson, Kendrick
Buchtel
2:13.18
2
18
Bach, Austin
New Albany
2:13.72
1
19
Maclellan, Connor
Gahanna Chri
2:14.17
2
20
Tishue, Avery
Lexington
2:15.14
2
21
Palumbo, Joey
Sheridan
2:15.33
2
22
McKeown, Johnny
Hilliard Davidso
2:15.54
1
23
Gold, Andrew
Bishop Hartley
2:15.61
2
24
Burnside, Daniel
Liberty Union
2:15.75
1
25
Altiers, Brandon
Liberty Union
2:16.65
1
26
Fuller, Joe
Unattached
2:17.23
2
27
Berling, Ray
Sycamore
2:18.21
1
28
Hoover, Luke
Unattached
2:18.64
1
29
Mcconaghay, Zach
Westerville Nort
2:19.78
2
30
Hoover, Adam
Unattached
2:20.44
2
31
Perry, Logan
Big Walnut
2:20.61
3
32
Krajnak, Tom
St Charles
2:21.31
1
33
Miller, Jeff
Central Crossing
2:21.45
3
34
Stroh, Andrew
Unattached
2:22.00
2
35
Abdi, Ahmed
Unattached
2:23.64
2
36
Lusane, Najuan
Buchtel
2:23.89
2
37
Matheke, Paul
Bishop Hartley
2:23.93
3
38
Whitney, Ryan
Unattached
2:25.23
2
38
Taylor, Chris
Unattached
2:25.23
3
40
Thornton, Eric
Franklin Heights
2:25.28
3
41
Herriman, Nathan
St Charles
2:25.58
2
42
Flinn, Jonathon
Butler Senior
2:25.68
2
43
Thompson, Terron
Buchtel
2:27.59
3
44
Toyeas, Alex
William Henry Ha
2:27.63
2
45
Smith, Kenneth
Hamilton Townshi
2:29.40
2
46
Cornwall, Elrico
Princeton
2:29.53
3
47
Steitz, Alex
Unattached
2:30.67
2
48
Lehman, Sam
Licking Valley
2:33.32
3
49
Robison, Morgan
Franklin Heights
2:34.06
3
50
Houy, Jacob
Unattached
2:34.24
3
51
Severance, Lucas
Sheridan
2:34.32
3
52
Gillies, Coburn
Unattached
2:35.57
3
53
Heller, Zack
WW Track Club
2:38.43
3
54
Shaw, Thomas
Unattached
2:39.57
3
55
Berete, Bakar
Franklin Heights
2:40.03
3
56
Marshall, Frank
Lakewood
2:40.75
3
57
Stewart, Sam
Granville
2:44.68
3
58
Lo, Eric
Unattached
2:47.77
3
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Burdette, Colin
Hilliard Davidso
4:33.77
1
2
Brumfield, Jacob
Butler Senior
4:36.10
1
3
Ford, Kent
Westerville Nort
4:36.11
1
4
Knapik, Garrett
Hilliard Davidso
4:37.63
1
5
Molnar, Nick
Lexington
4:41.90
1
6
Bromley, Matt
Sheridan
4:43.40
1
7
Schlecht, Spencer
Unattached
4:44.40
1
8
Horton, Nick
Westerville Nort
4:45.30
1
9
McKeown, Johnny
Hilliard Davidso
4:47.64
1
10
Iten, Ben
New Albany
4:50.99
2
11
Benson, Chase
Olentangy
4:51.83
1
12
Roble, Isse
Central Crossing
4:53.31
2
13
Sink, Nate
Butler Senior
4:54.65
1
14
Abdi, Ahmed
Unattached
4:54.74
1
15
Lackey, Cameron
Unattached
4:57.08
2
16
Fuller, Joe
Unattached
4:57.10
1
17
Whitney, Ryan
Unattached
4:57.32
2
18
Marino, Nick
St Charles
4:57.52
3
19
Hershner, Jordan
Lexington
4:58.32
1
20
Stroh, Andrew
Unattached
5:00.19
1
21
Seibert, Nic
Butler Senior
5:00.26
2
22
Hoover, Adam
Unattached
5:00.35
1
23
Steitz, Alex
Unattached
5:00.37
2
24
Sturts, Zane
Lexington
5:02.55
2
25
Gamertsfelder, Luke
Watkins Memorial
5:02.55
1
26
Herriman, Nathan
St Charles
5:06.27
2
27
Smith, Gene
Liberty Union
5:08.49
3
28
Briggs, Chris
Lakewood
5:09.19
2
29
Darche, Jacob
Olentangy
5:09.31
2
30
Barnes, Trent
Princeton
5:09.42
2
31
Quillen, Alex
New Albany
5:10.23
2
32
Kayuha, Sam
Bishop Watterson
5:10.43
2
33
Jamiel, Woody
John Glenn
5:11.99
1
34
Gonzalez, Martin
Sycamore
5:12.00
2
35
Schneider, Anthony
St Charles
5:13.85
3
36
Webb, Cortland
Thurgood Marshal
5:14.80
2
37
Freeman, Robbie
Sycamore
5:14.82
2
38
Schrantz, William
Sycamore
5:18.00
2
39
Brooks, Colin
Logan
5:19.87
1
40
Thornton, Eric
Franklin Heights
5:20.56
2
41
Dowis, Austin
Watkins Memorial
5:22.56
1
42
Houy, Jacob
Unattached
5:25.10
3
43
Robison, Morgan
Franklin Heights
5:31.14
3
44
Shaw, Thomas
Unattached
5:38.90
3
45
Duncan, Jacob
Granville
5:39.50
3
46
Severance, Lucas
Sheridan
5:40.99
3
47
Gillies, Coburn
Unattached
5:44.00
3
48
Grissom, Deshonte
Princeton
5:46.83
2
49
Calafatis, Cody
Central Crossing
5:49.53
3
50
Berete, Bakar
Franklin Heights
5:58.19
3
51
Cramer, Ellis
Lakewood
6:06.58
3
52
Lo, Eric
Unattached
6:14.10
3
53
Mingus harris, Brandon
Chillicothe
6:23.39
3
54
Rakes, Donny
Hamilton Townshi
6:39.08
3
55
Cunningham, Jack
Granville
6:48.20
3
--
Dilley, Trevor
Westerville Nort
DNF
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Graham, Jake
Columbus Grove
10:05.21
1
2
Kellogg, Ian
Unattached
10:11.53
1
3
Bromley, Matt
Sheridan
10:11.72
1
4
Maloney, Dennis
New Albany
10:18.06
1
5
Shafer, Alex
Columbus Grove
10:20.57
1
6
Vetter, Brian
St Charles
10:23.51
1
7
Kissel, Jonathan
Thomas Worthingt
10:36.01
1
8
Anderson, Chatham
Olentangy Libert
10:38.92
1
9
Lucken, Adam
Sycamore
10:39.06
1
10
Marino, Nick
St Charles
10:43.98
1
11
Hohlbein, Adam
Thomas Worthingt
10:45.05
1
12
Roble, Isse
Central Crossing
10:53.91
1
13
Frondorf, Ross
Unattached
10:58.20
1
14
King, Brandon
Thurgood Marshal
11:02.55
2
15
Emptage, Zach
Thomas Worthingt
11:03.83
1
16
Schrantz, William
Sycamore
11:07.82
2
17
Heckman, Ryan
Olentangy Libert
11:08.89
1
18
Mallett, Daniel
Westerville Nort
11:12.86
1
19
Cordle, J.R
Logan
11:28.55
2
20
Lumadue, Dustin
Lexington
11:34.69
2
21
Webb, Cortland
Thurgood Marshal
11:35.01
2
22
Meyer, Troy
Columbus Grove
11:35.68
1
23
Schoen, Joseph
Gahanna Chri
11:58.68
2
24
Gero, Jacob
WW Track Club
12:03.24
2
25
Gray, Jay
Logan
12:15.40
2
26
Frash, Jake
Olentangy Libert
12:19.96
2
27
Vance, Phillip
Columbus Grove
12:39.11
2
28
Althauser, Hayden
Big Walnut
12:41.09
2
29
Andre, Carl
Gahanna Chri
13:18.22
2
--
Bush, Cahlil
Unattached
DNF
2
--
Soto, Roberto
Unattached
DNF
2
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rogerson, Hunter
Granville
08.46
nwi
1
2
Bridges, Lorenzio
Hamilton Townshi
08.59
nwi
1
3
Moore, Hezekiah
Bishop Hartley
08.65
nwi
1
4
Basso, Jacob
Liberty Union
08.67
nwi
1
5
DAHOME, RICHARD
Westerville Sout
08.68
nwi
1
6
Holloway, Bryant
Princeton
08.69
nwi
1
7
Frye, Alex
New Albany
08.73
nwi
1
8
Lombardi, Dominic
Bishop Watterson
08.82
nwi
2
9
Maniskas, Nick
Logan
08.85
nwi
2
10
George, Ethan
Watkins Memorial
09.01
nwi
2
11
Sherman, Alexious
Bloom Carroll
09.02
nwi
1
12
Bisaha, Michael
Westerville Cent
09.10
nwi
2
13
Franklin, Tyrin
Thomas Worthingt
09.22
nwi
2
14
Piccarillo, Logan
Liberty Union
09.29
nwi
2
15
Boettner, Noah
Hilliard Davidso
09.40
nwi
2
16
Wilson, Darnell
Buchtel
09.64
nwi
2
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Frye, Alex
New Albany
08.53
nwi
2
2
Moore, Hezekiah
Bishop Hartley
08.56
nwi
1
2
Rogerson, Hunter
Granville
08.56
nwi
2
4
Basso, Jacob
Liberty Union
08.57
nwi
1
5
Bridges, Lorenzio
Hamilton Townshi
08.72
nwi
4
6
Holloway, Bryant
Princeton
08.75
nwi
6
7
DAHOME, RICHARD
Westerville Sout
08.78
nwi
4
8
Sherman, Alexious
Bloom Carroll
08.87
nwi
6
9
Maniskas, Nick
Logan
08.88
nwi
1
10
Lombardi, Dominic
Bishop Watterson
09.00
nwi
3
11
George, Ethan
Watkins Memorial
09.11
nwi
3
12
Bisaha, Michael
Westerville Cent
09.30
nwi
2
13
Boettner, Noah
Hilliard Davidso
09.38
nwi
1
14
Franklin, Tyrin
Thomas Worthingt
09.41
nwi
4
15
Wilson, Darnell
Buchtel
09.47
nwi
2
16
Piccarillo, Logan
Liberty Union
09.48
nwi
5
17
Armstrong, Andrew
Westerville Sout
09.56
nwi
4
18
Brewer, Gerick
WW Track Club
09.82
nwi
4
19
Hix, Nick
Watkins Memorial
09.83
nwi
2
20
Simmons, Sean
Olentangy
09.84
nwi
6
21
Dudgeon, Tyler
Highland (Sparta
09.88
nwi
3
22
Dixon, Wyatt
Lakewood
09.95
nwi
3
23
Powers, Zak
John Glenn
10.09
nwi
5
24
Bush, Cahlil
Unattached
10.10
nwi
5
25
Stover, Derek
John Glenn
10.11
nwi
1
26
Douglas, Zavon
Sycamore
10.18
nwi
6
27
Johnson, Noah
WW Track Club
10.23
nwi
3
28
Kaser, Matt
Heath
10.24
nwi
6
29
Rubinoski, Spencer
Thomas Worthingt
10.46
nwi
6
30
Lafaber, Austin
Thomas Worthingt
10.51
nwi
5
31
Pettit, Chase
Liberty Union
10.52
nwi
2
32
Edmundson, Sean
Reynoldsburg
10.80
nwi
5
33
Prendergast, Sean
St Charles
11.04
nwi
2
34
Lomphoy, Tyler
Hilliard Davidso
11.05
nwi
3
35
Lehman, Sam
Licking Valley
11.27
nwi
5
36
Benedict, Trea
Logan
11.77
nwi
4
--
Kosnich, Nathan
Pickerington Cen
DQ
nwi
6
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Link
,
Lenfest
,
Lenfest
,
Alderman
Granville
1:33.93
2
2
Bell
,
Ramsey
,
Hunter
,
Foster
Sycamore
1:36.08
1
3
Ward
,
Shaw
,
Townsend
,
Lowery
Indy T.O.S.
1:36.14
1
4
Boeham
,
Wells
,
Fenker
,
Baty
Thomas Worthingt
1:36.23
1
5
Bisaha
,
Hatchett
,
Beaumont
,
Anu
Westerville Cent
1:36.31
2
6
Everett
,
Brown
,
Herriman
,
Radney
St Charles
1:37.85
1
7
Mosley
,
Turner
,
Williams
,
Gissenda
Buchtel
1:39.48
2
8
Kuhnes
,
Fleisher
,
Righter
,
Nethers
Licking Valley
1:40.41
3
9
Douglas
,
Holloway
,
Grant
,
Placke
Princeton
1:40.43
3
10
Dixon
,
Mcalpine
,
Mack
,
Moore
Lakewood (Hebron
1:40.48
2
11
Henderso
,
Switzer
,
Michael
,
Odson
Lexington
1:40.59
1
12
Hix
,
Heller
,
Johnston
,
Hughes
Watkins Memorial
1:40.73
3
13
Reed
,
Few
,
Ibrahim
,
Blackwel
Franklin Heights
1:41.13
3
14
Gregg
,
Paine
,
Douglas
,
Walker
Sycamore
1:41.25
3
15
Reese
,
Gold
,
Henderso
,
Battle
Bishop Hartley
1:41.81
4
16
Cuevas
,
Stinson
,
Cohagen
,
Rencher
Heath
1:41.82
6
17
Reeves
,
Pettit
,
Dobos
,
Snyder
Liberty Union
1:42.06
5
18
Shutt
,
Burtin
,
Le Fevre
,
Lomphoy
Hilliard Davidso
1:42.80
3
19
Harris
,
Niemann
,
Stewart
,
Marlow
Hamilton Townshi
1:43.99
1
20
Franklin
,
Kirwan
,
Feathers
,
Oteng
Thomas Worthingt
1:45.57
2
21
George
,
Holton
,
Heller
,
Hughes
Watkins Memorial
1:46.50
5
22
Clark
,
Brennema
,
Jimenez
,
Marcum
Central Crossing
1:46.60
5
23
Larsen
,
Maurer
,
Cook
,
Ridenour
Granville
1:46.84
5
24
Ausberry
,
Justice
,
Abera
,
Joseph
Pataskala Lickin
1:47.74
5
25
Law
,
Gonce
,
Narcross
,
Suh
St Charles
1:47.85
4
26
Relay Team
Sycamore
1:47.95
4
27
Stover
,
Powers
,
Devoll
,
Law
John Glenn
1:48.31
4
28
Relay Team
WW Track Club
1:50.80
6
29
Ketter
,
Mckee
,
Tarquino
,
Crouse
Licking Valley
1:52.49
4
30
Smith
,
Argudin
,
Chhim
,
Rojas
Franklin Heights
1:54.51
6
--
Kitchen
,
Wright
,
Corven
,
Johnso
Big Walnut
DNF
2
--
Wilson
,
Twitty-D
,
Davis
,
Bufford
Buchtel
DQ
4
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Harris
,
Niemann
,
Stewart
,
Fort
Hamilton Townshi
3:35.44
2
2
Relay Team
Watkins Memorial
3:37.52
1
3
Franklin
,
Boeham
,
Wells
,
Kirwan
Thomas Worthingt
3:37.78
1
4
Witcher
,
Davis
,
Smith
,
Placke
Princeton
3:38.23
4
5
Pace
,
Shaw
,
Riley
,
Mcneal
Indy T.O.S.
3:39.86
1
6
Stoner
,
King
,
Williams
,
Flynn
Central Catholic
3:40.02
1
7
Forshey
,
Belcher
,
Stoneber
,
Foster
Sycamore
3:43.51
1
8
Huddle
,
Zangmeis
,
Pitcher
,
Otterste
Granville
3:45.30
3
9
Relay Team
Watkins Memorial
3:48.95
4
10
Barber
,
Perry
,
Martin
,
Johnso
Big Walnut
3:50.81
4
11
Mcalpine
,
Briggs
,
Mack
,
Farmer
Lakewood (Hebron
3:52.40
2
12
Mosley
,
Turner
,
Johnson
,
Gaiter
Buchtel
3:54.62
1
13
Matheke
,
Gold
,
Henderso
,
Battle
Bishop Hartley
3:55.31
2
14
Relay Team
WW Track Club
3:55.53
4
15
Fenker
,
Huedepoh
,
Feathers
,
Frank
Thomas Worthingt
3:57.92
2
16
Fleisher
,
Ketter
,
Righter
,
Nethers
Licking Valley
3:59.70
3
17
Relay Team
Central Crossing
4:00.09
4
18
Lusane
,
Thompson
,
Williams
,
Davis
Buchtel
4:00.29
2
19
Cole
,
Gonzalez
,
Heyn
,
Okamoto
Sycamore
4:01.02
3
20
Gonce
,
Anderson
,
Krajnak
,
Suh
St Charles
4:02.37
2
21
Tarquino
,
Lehman
,
Clark
,
Wise
Licking Valley
4:19.45
3
22
Ransom
,
Doran
,
Hoekstra
,
Keegan
Granville
4:23.95
3
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Forshey
,
Belcher
,
Stoneber
,
Berling
Sycamore
8:39.61
1
2
Bach
,
Vlaservi
,
Stringer
,
Furterer
New Albany
8:51.43
2
3
Huddle
,
Zangmeis
,
Black
,
Vanness
Granville
8:57.41
1
4
Pitcher
,
Otterste
,
Rogerson
,
Fondries
Granville
8:58.89
1
5
Salatows
,
Smith
,
Mullins
,
Irvin
Princeton
8:59.91
1
6
Lawson
,
Gray
,
Cordle
,
Brooks
Logan
9:09.20
2
7
Whitney
,
Gwin
,
Bandy
,
Smith
Westerville Sout
9:10.54
2
8
Carter
,
Dotts
,
Withers
,
Kissel
Thomas Worthingt
9:11.89
1
9
Bowman
,
Herriman
,
Krajnak
,
Anderson
St Charles
9:11.90
1
10
Standewi
,
Azbell
,
Rodeheff
,
Sutton
Olentangy
9:12.03
1
11
Johnson
,
Lusane
,
Thompson
,
Gaiter
Buchtel
9:13.11
2
12
Ebersole
,
Jones
,
Hubbard
,
Johnson
Highland (Sparta
9:24.39
1
13
Edens
,
Johnson
,
Miser
,
Schmelze
Westerville Cent
9:25.23
1
14
Jamiel
,
Klies
,
Bradford
,
Fahey
John Glenn
9:35.52
2
15
Argaw
,
Coleman
,
Drake
,
Adams
Indy T.O.S.
9:51.56
2
16
Briggs
,
Mack
,
Cramer
,
Marshall
Lakewood (Hebron
9:53.36
2
17
Chih
,
Simpson
,
Holman
,
Hughes
Thomas Worthingt
9:56.62
1
18
Thornton
,
Robison
,
Muse
,
Berete
Franklin Heights
10:03.03
2
19
Stinson
,
Kaser
,
Collier
,
Goines
Heath
10:13.48
2
20
Kenney
,
Smith
,
Olverson
,
Justice
Pataskala Lickin
10:42.29
2
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Seipel, Max
Unattached
53-11.25
(16.44m)
1
2
Prouty, Colin
Tri-Valley
51-00.00
(15.54m)
1
3
Lucas, Colin
Unattached
48-05.00
(14.76m)
1
4
Cline, David
Unattached
47-11.25
(14.61m)
1
5
Eader, Nick
Watkins Memorial
46-11.50
(14.31m)
1
6
Bailey, Neil
Licking Valley
46-02.25
(14.08m)
1
7
Sanders, Jake
Watkins Memorial
45-07.50
(13.91m)
1
8
Campbell, Izzy
William Henry Ha
42-06.25
(12.96m)
1
9
Sherry, Kevin
Olentangy
41-09.00
(12.73m)
1
10
Brown, Drew
Hilliard Davidso
41-04.50
(12.61m)
1
11
Heil, David
St Charles
41-01.00
(12.52m)
1
12
Nolan, Ryan
Heath
40-09.25
(12.43m)
1
13
Anthony, Tyler
Hilliard Davidso
40-04.00
(12.29m)
1
14
Robberts, Dakota
Lakewood
40-00.75
(12.21m)
1
15
Lunsford, Sam
Heath
38-09.50
(11.82m)
1
16
Taylor, Nick
William Henry Ha
37-10.00
(11.53m)
1
17
Edwards, Isiah
Buchtel
37-03.25
(11.36m)
1
18
Grace, Toryko
Central Crossing
35-01.50
(10.71m)
1
19
Brown, Robbie
Heath
34-07.75
(10.56m)
1
20
Lewis, Deionte
Central Crossing
34-01.00
(10.39m)
1
21
Kerns, Noah
Fisher Catholic
33-11.75
(10.36m)
1
22
Rusher, Jack
Lakewood
33-11.50
(10.35m)
1
23
Schmelzer, Ethan
Liberty Union
33-09.00
(10.29m)
1
24
Harris, Anthony
Buchtel
32-04.00
(9.86m)
1
25
Putoff, Nate
St Charles
31-11.50
(9.74m)
1
26
Gray, Malik
Princeton
31-02.00
(9.50m)
1
27
Duncan, Chris
Granville
31-01.00
(9.47m)
1
28
Graham, Josh
St Charles
31-00.75
(9.47m)
1
29
Moreland, Zach
Highland (Sparta
31-00.25
(9.46m)
1
30
Soto, Roberto
Unattached
31-00.25
(9.46m)
1
31
Whitlock, Jake
Central Crossing
30-03.75
(9.24m)
1
32
Sweet, Josh
Hamilton Townshi
30-03.00
(9.22m)
1
33
Keller-Meisenhelder, Kam
Licking Valley
29-08.00
(9.04m)
1
34
Byers, Preston
Thomas Worthingt
28-09.00
(8.76m)
1
35
Williams, Micheal
Licking Valley
28-08.75
(8.76m)
1
36
Thomas, Adrian
Big Walnut
27-11.25
(8.52m)
1
37
Dowdy, Elijah
Bishop Hartley
27-06.00
(8.38m)
1
38
Ralston, Jacob
Hamilton Townshi
26-11.75
(8.22m)
1
39
Ridenour, Benjamin
Granville
26-06.25
(8.08m)
1
40
Kirk, Kyle
Lakewood
26-02.25
(7.98m)
1
41
Meade, Thomas
Unattached
18-01.75
(5.53m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Frye, Alex
New Albany
6-06.00
(1.98m)
1
2
Holton, Hunter
Watkins Memorial
6-04.00
(1.93m)
1
3
Fridley, Josh
Logan
6-04.00
(1.93m)
1
4
Harris, John
Pickerington Nor
6-04.00
(1.93m)
1
5
Ross, Jacob
Hilliard Davidso
6-02.00
(1.88m)
1
6
Wilson, Eddie
PaceSetters
5-10.00
(1.78m)
1
6
Stark, Cole
Big Walnut
5-10.00
(1.78m)
1
8
Lucas, Isaac
Big Walnut
5-10.00
(1.78m)
1
9
Wood, Michael
Thomas Worthingt
5-10.00
(1.78m)
1
10
Fraley, Nick
Thomas Worthingt
5-08.00
(1.73m)
1
11
Rush, Brandon
Watkins Memorial
5-08.00
(1.73m)
1
12
Kirwan, Jay
Thomas Worthingt
5-06.00
(1.68m)
1
13
Wilson, Darnell
Buchtel
5-06.00
(1.68m)
1
14
Rankin, Kevin
Big Walnut
5-06.00
(1.68m)
1
15
Denig, Camron
Watkins Memorial
5-06.00
(1.68m)
1
15
Bisaha, Michael
Westerville Cent
5-06.00
(1.68m)
1
17
Lomphoy, Tyler
Hilliard Davidso
5-03.00
(1.60m)
1
17
Cook, Derek
Granville
5-03.00
(1.60m)
1
19
Scalf, Chris
Liberty Union
5-00.00
(1.52m)
1
19
Wolczak, Andy
Granville
5-00.00
(1.52m)
1
19
Le Fevre, Robert
Hilliard Davidso
5-00.00
(1.52m)
1
19
Gonzalez, Martin
Sycamore
5-00.00
(1.52m)
1
--
Pendergast, Ben
Sycamore
NH
(--)
1
--
Cole, Nathan
Sycamore
NH
(--)
1
--
Willey, Alex
Heath
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Robinson, Quincy
Licking Valley
21-09.00
(6.63m)
nwi
1
2
Martin, Dorian
Unattached
20-10.00
(6.35m)
nwi
1
3
Bonner, Ronald
Pickerington Nor
20-06.50
(6.26m)
nwi
1
4
Stevens, Donnie
Logan
20-01.75
(6.14m)
nwi
1
5
Crouse, Zach
Licking Valley
20-01.00
(6.12m)
nwi
1
6
Lenfest, Cody
Granville
20-01.00
(6.12m)
nwi
1
7
Lucas, Isaac
Big Walnut
19-04.50
(5.91m)
nwi
1
8
Ross, Jacob
Hilliard Davidso
19-04.25
(5.90m)
nwi
1
9
Hatchett, David
Westerville Cent
19-04.25
(5.90m)
nwi
1
10
Ronay, Luke
Watkins Memorial
19-03.25
(5.87m)
nwi
1
11
Slone, Taron
Bishop Ready
18-11.00
(5.77m)
nwi
1
12
everett, myles
St Charles
18-10.25
(5.75m)
nwi
1
13
Boeham, Akwasi
Thomas Worthingt
18-09.50
(5.73m)
nwi
1
14
Lyon, Jerrod
Watkins Memorial
18-09.00
(5.72m)
nwi
1
15
Stark, Cole
Big Walnut
18-08.00
(5.69m)
nwi
1
16
Martin, Tyler
Big Walnut
18-06.75
(5.66m)
nwi
1
17
Henderson, Brandon
Lexington
18-01.50
(5.52m)
nwi
1
18
Brooks, Ben
Hilliard Davidso
18-01.50
(5.52m)
nwi
1
19
Wilson, Josh
Westerville Sout
18-00.25
(5.49m)
nwi
1
20
Bisaha, Michael
Westerville Cent
17-11.25
(5.47m)
nwi
1
21
Mollenkopf, Charlie
Watkins Memorial
17-07.50
(5.37m)
nwi
1
22
Muse, Anthony
Franklin Heights
17-07.00
(5.36m)
nwi
1
23
Douglas, Zavon
Sycamore
17-06.25
(5.34m)
nwi
1
24
Phimmasone, Mike
Hamilton Townshi
17-06.25
(5.34m)
nwi
1
25
Cox, Cory
Bloom Carroll
17-04.25
(5.29m)
nwi
1
26
Mcalpine, Chandler
Lakewood
17-03.25
(5.26m)
nwi
1
27
Odson, Chris
Lexington
17-03.25
(5.26m)
nwi
1
28
Mosley, Stephen
Buchtel
17-01.00
(5.21m)
nwi
1
29
Dixon, Wyatt
Lakewood
16-11.75
(5.18m)
nwi
1
30
Moore, Bryce
Lakewood
16-11.25
(5.16m)
nwi
1
31
Heyn, Michael
Sycamore
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
32
Min, Alex
Unattached
16-05.25
(5.01m)
nwi
1
33
Anu, Eldin
Westerville Cent
16-04.00
(4.98m)
nwi
1
34
Bush, Cahlil
Unattached
16-03.75
(4.97m)
nwi
1
35
Chih, Matthew
Thomas Worthingt
15-02.25
(4.63m)
nwi
1
35
Soto, Roberto
Unattached
15-02.25
(4.63m)
nwi
1
37
Argudin, Manny
Franklin Heights
14-07.25
(4.45m)
nwi
1
38
Shriver, Caine
WW Track Club
14-06.75
(4.44m)
nwi
1
39
Ransom, Jordan
Granville
13-11.75
(4.26m)
nwi
1
40
Shanley, Seth
Thomas Worthingt
13-09.75
(4.21m)
nwi
1
41
Clark, Brandon
Licking Valley
13-05.25
(4.10m)
nwi
1
42
Cagnoli, Kyle
Liberty Union
13-03.75
(4.06m)
nwi
1
43
Frazier, Jordan
WW Track Club
12-07.00
(3.84m)
nwi
1
--
Twitty-Dixon, Brandon
Buchtel
ND
(--)
nwi
1
--
Williams, Ocari
Buchtel
ND
(--)
nwi
1
--
Owusu-antwi, Emmanuel
New Albany
ND
(--)
nwi
1
--
Sarko, Oliver
St Charles
ND
(--)
nwi
1
--
Bell, Kedarrius
Sycamore
ND
(--)
nwi
1
--
Meadows, Justin
Bloom Carroll
FOUL
(--)
nwi
1
--
Walden, Kamaree
Westerville Sout
FOUL
(--)
nwi
1
--
Denig, Camron
WW Track Club
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ronay, Luke
Watkins Memorial
40-01.50
(12.23m)
nwi
1
2
Stark, Cole
Big Walnut
38-07.50
(11.77m)
nwi
1
3
Martin, Dorian
Unattached
38-03.50
(11.67m)
nwi
1
4
Lucas, Isaac
Big Walnut
38-03.00
(11.66m)
nwi
1
5
Lyon, Jerrod
Watkins Memorial
37-10.00
(11.53m)
nwi
1
6
Bridges, Lorenzio
Hamilton Townshi
37-09.00
(11.51m)
nwi
1
7
Wright, Brandon
Big Walnut
37-03.00
(11.35m)
nwi
1
8
Freeman, Kenny
Thomas Worthingt
36-01.00
(11.00m)
nwi
1
9
Cox, Cory
Bloom Carroll
35-11.00
(10.95m)
nwi
1
10
Mollenkopf, Charlie
Watkins Memorial
35-00.00
(10.67m)
nwi
1
11
Phimmasone, Mike
Hamilton Townshi
34-05.00
(10.49m)
nwi
1
12
Baum, Isaiah
Unattached
34-00.50
(10.38m)
nwi
1
13
Cook, Derek
Granville
33-08.75
(10.28m)
nwi
1
14
Wolczak, Andy
Granville
32-01.00
(9.78m)
nwi
1
15
Chih, Matthew
Thomas Worthingt
30-07.25
(9.33m)
nwi
1
--
Frazier, Jordan
WW Track Club
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Schrader, Nick
Olentangy
14-00.00
(4.27m)
1
2
Crouse, Zach
Licking Valley
14-00.00
(4.27m)
1
3
martin, craig
Unattached
13-06.00
(4.11m)
1
4
Richardson, Triston
Unattached
13-00.00
(3.96m)
1
5
Bowlby, Charles
Logan
12-06.00
(3.81m)
1
6
Martin, Nathan
Pickerington Cen
12-00.00
(3.66m)
1
7
Poland, Nathan
Westerville Sout
11-06.00
(3.51m)
1
8
Gregg, Nathan
Sycamore
11-06.00
(3.51m)
1
9
Doyle, Justin
Logan
11-06.00
(3.51m)
1
9
Lowery, Jeffery
Licking Valley
11-06.00
(3.51m)
1
11
HARBACK, JACK
Unattached
11-00.00
(3.35m)
1
12
Worcester, Jarod
Watkins Memorial
10-06.00
(3.20m)
1
12
Ellinger, Kyle
Watkins Memorial
10-06.00
(3.20m)
1
14
Wright, Seth
Eaton
10-06.00
(3.20m)
1
15
Weaver, Kayston
Liberty Union
10-00.00
(3.05m)
1
16
Cole, Nathan
Sycamore
9-00.00
(2.74m)
1
16
Pendergast, Ben
Sycamore
9-00.00
(2.74m)
1
18
Davis, Nick
Sheridan
9-00.00
(2.74m)
1
19
Jimenez, Efren
Central Crossing
8-00.00
(2.44m)
1
19
Powell, Ryan
Sheridan
8-00.00
(2.44m)
1
19
Wise, Ryan
Licking Valley
8-00.00
(2.44m)
1
19
Ziklo, Kyle
Hamilton Townshi
8-00.00
(2.44m)
1
23
Reeb, Ryan
Liberty Union
1-00.00
(0.30m)
1
--
sheehan, alex
Unattached
NH
(--)
1
--
Odson, Chris
Lexington
NH
(--)
1
--
Crumley, Caleb
Hamilton Townshi
NH
(--)
1
--
Justice, Bryan
Pataskala Lickin
NH
(--)
1
--
Crowson, Nate
Dublin Jerome
NH
(--)
1
--
Quick, Calvin
Liberty Union
NH
(--)
1
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ferrante, Stephanie
Chardon
07.82
nwi
1
2
Osborne, Megan
Chillicothe
07.84
nwi
1
3
Conley, Shalon
Pickerington Cen
07.85
nwi
1
4
Gause, Diamond
Reynoldsburg
07.94
nwi
1
5
Green, Simone
Buchtel
07.98
nwi
1
6
Douglas, Shae
Pick T.C.
08.08
nwi
1
7
Gregory, Haley
John Glenn
08.16
nwi
2
8
Thomas, Leah
Big Walnut
08.17
nwi
1
9
Jackson, Deja
Sycamore
08.22
nwi
2
10
Bowens, Jayla
Buchtel
08.24
nwi
1
11
Green, Jatia
Brookhaven
08.33
nwi
2
12
Goldsmith, Kylie
Unattached
08.34
nwi
2
13
Bell, Halley
Sycamore
08.42
nwi
2
14
Oliver, Dana
Buchtel
08.44
nwi
2
15
Shoemaker, Christina
New Albany
08.50
nwi
2
16
Alex, Brown
Thomas Worthingt
08.56
nwi
2
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ferrante, Stephanie
Chardon
07.91
nwi
8
2
Conley, Shalon
Pickerington Cen
07.93
nwi
10
3
Gause, Diamond
Reynoldsburg
07.94
nwi
1
4
Osborne, Megan
Chillicothe
08.01
nwi
6
5
Green, Simone
Buchtel
08.07
nwi
5
6
Douglas, Shae
Pick T.C.
08.09
nwi
7
7
Bowens, Jayla
Buchtel
08.20
nwi
6
8
Thomas, Leah
Big Walnut
08.21
nwi
9
9
Jackson, Deja
Sycamore
08.22
nwi
1
10
Gregory, Haley
John Glenn
08.23
nwi
7
11
Oliver, Dana
Buchtel
08.32
nwi
6
12
Shoemaker, Christina
New Albany
08.36
nwi
3
13
Green, Jatia
Brookhaven
08.38
nwi
2
14
Goldsmith, Kylie
Unattached
08.41
nwi
3
15
Bell, Halley
Sycamore
08.52
nwi
1
16
Alex, Brown
Thomas Worthingt
08.54
nwi
5
17
Harris, Angela
Sycamore
08.56
nwi
5
18
Inman, Hannah
New Albany
08.58
nwi
8
19
McCullough, Taylor
Princeton
08.64
nwi
8
20
Schmitz, Emily
Bloom Carroll
08.66
nwi
7
21
Stimmel, Niki
Logan
08.66
nwi
4
22
Brown, Emily
John Glenn
08.66
nwi
5
23
Underwood, Charity
Unattached
08.70
nwi
7
24
Petty, Tyanna
Ohio Virtual
08.70
nwi
10
25
Hoge, Maria
Bishop Watterson
08.71
nwi
2
26
Allen, Claudia
Heath
08.72
nwi
1
27
Stevenson, Shauntelle
Lincoln
08.74
nwi
8
28
Estes, Amaria
PaceSetters
08.74
nwi
7
29
Barnes, Tyarra
Portsmouth
08.76
nwi
6
30
Spears, Zanna
Eaton
08.82
nwi
4
31
Dillon, Abigail
Hamilton Townshi
08.86
nwi
9
32
Thomas, Grace
Bishop Watterson
08.87
nwi
9
32
Dawkins, Antwana
Franklin Heights
08.87
nwi
8
34
Kick, Tiarra
Lexington
08.89
nwi
3
35
Malik, Kayla
Hilliard Bradley
08.91
nwi
2
36
Lam, Annie
Westerville Cent
08.94
nwi
2
37
Thomas, Alexis
Princeton
08.95
nwi
1
38
Jackson, Kourtney
Thurgood Marshal
08.96
nwi
5
39
Featherstone, Kaeyanna
Thomas Worthingt
08.97
nwi
2
40
Mackey, Mariah
Lincoln
08.98
nwi
6
41
Norris, Cierra
Westerville Cent
08.98
nwi
3
42
Smith, Hannah
Bishop Watterson
08.99
nwi
10
43
Mcgill, Alexus
Brookhaven
09.01
nwi
9
44
Rash, Maisha
Reynoldsburg
09.04
nwi
4
45
Belcher, Aiesha
Olentangy
09.10
nwi
4
46
Strittmatter, Jessica
Amanda-Clearcree
09.12
nwi
5
47
Jorgensen, Makayla
Thomas Worthingt
09.13
nwi
7
48
wetzel, katie
Chillicothe
09.17
nwi
6
49
Frey, Amanda
Granville
09.28
nwi
4
50
Opst, Hannah
Unattached
09.31
nwi
9
51
Brush, Sarah
Hamilton Townshi
09.32
nwi
1
52
Carty, Kristen
Big Walnut
09.33
nwi
8
53
Shevel, Katie
Licking Valley
09.39
nwi
3
54
Rushing, Kadizia
Bishop Hartley
09.44
nwi
5
55
Dunn, Alex
New Albany
09.46
nwi
9
56
White, Monique
Gahanna Chri
09.50
nwi
10
57
Veal, Brianna
Franklin Heights
09.51
nwi
10
58
Smathers, Britany
Logan
09.54
nwi
3
59
Buchner, Renee
Princeton
09.55
nwi
1
60
Smith, Isabelle
Heath
09.66
nwi
6
61
Mccort, Erika
Granville
09.69
nwi
10
62
Bundy, Madison
John Glenn
09.73
nwi
7
63
Marbrey, Mackenzie
Lincoln
09.77
nwi
4
64
Kibler, Cory
Big Walnut
09.83
nwi
2
65
mickey, kaitlyn
Chillicothe
10.01
nwi
8
66
Brown, Leanna
Franklin Heights
10.15
nwi
3
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ferrante, Stephanie
Chardon
25.78
nwi
1
2
Greer, Naja
Bishop Hartley
26.58
nwi
1
3
Green, Simone
Buchtel
26.70
nwi
1
4
Bauman, Marinice
Olentangy
26.75
nwi
2
5
Mcdonald, Jasmine
Sycamore
27.23
nwi
1
6
Bowens, Jayla
Buchtel
27.71
nwi
2
7
Wallace, Mysia
Franklin Heights
27.82
nwi
4
8
Chatman, Kiara
Reynoldsburg
27.90
nwi
2
9
Cox, Cynthia
New Albany
28.21
nwi
1
10
Goldsmith, Kylie
Unattached
28.22
nwi
1
11
Watkins, Heather
Franklin Heights
28.28
nwi
3
12
Green, Raven
Buchtel
28.71
nwi
3
13
Biniker, Mckenzie
Watkins Memorial
28.88
nwi
4
14
McCullough, Taylor
Princeton
28.96
nwi
2
15
Long, Jessica
Bishop Hartley
29.00
nwi
3
16
Brunn, Allison
Granville
29.01
nwi
4
17
Martin, Deja
Bishop Hartley
29.03
nwi
4
18
Stevenson, Shauntelle
Lincoln
29.25
nwi
5
19
Bell, Halley
Sycamore
29.40
nwi
3
20
Shoemaker, Christina
New Albany
29.58
nwi
2
21
Jackson, Deja
Sycamore
29.71
nwi
2
22
Smith, Hannah
Bishop Watterson
29.88
nwi
6
23
Mccort, Erika
Granville
30.23
nwi
5
24
Barnes, Tyarra
Portsmouth
30.23
nwi
9
25
Dillon, Abigail
Hamilton Townshi
30.32
nwi
3
26
Thomas, Grace
Bishop Watterson
30.36
nwi
6
27
Simmons, Courtne
Olentangy
30.55
nwi
8
28
Strittmatter, Jessica
Amanda-Clearcree
30.73
nwi
4
29
Kick, Tiarra
Lexington
30.79
nwi
5
30
Cook, Emma
Olentangy
30.87
nwi
8
31
Dillon, Cara
Licking Valley
30.88
nwi
7
32
Rash, Maisha
Reynoldsburg
30.90
nwi
6
33
Green, Cianna
Hamilton Townshi
31.63
nwi
9
34
Merritt, Sydney
Princeton
31.76
nwi
8
35
Kalouche, Gabrielle
Lincoln
31.99
nwi
7
36
Boykins, Sydnie
Unattached
32.17
nwi
7
37
Brush, Sarah
Hamilton Townshi
32.30
nwi
6
38
Barth, Shannon
Watkins Memorial
32.45
nwi
7
39
Odaniel, Khani
Lincoln
33.03
nwi
7
40
Veal, Brianna
Franklin Heights
33.15
nwi
9
41
White, Monique
Gahanna Chri
33.17
nwi
6
42
Boseker, Hannah
Big Walnut
34.22
nwi
8
43
Scott, Shawnee
Portsmouth
35.31
nwi
7
44
Ardner, Devon
Big Walnut
35.41
nwi
8
45
Cortright, Rachael
Licking Valley
36.03
nwi
8
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Winters, Karrington
New Albany
58.87
1
2
Osborne, Megan
Chillicothe
1:00.21
1
3
Rhodenbaugh, Bianca
Sycamore
1:01.32
1
4
Robb, Stephanie
Watkins Memorial
1:01.71
4
5
Larkin, Sydney
Sycamore
1:02.21
2
6
Klonne, Allison
Sycamore
1:02.34
2
7
Gregory, Haley
John Glenn
1:02.52
2
8
Anna, Bailes
Sycamore
1:03.03
3
9
Gause, Diamond
Reynoldsburg
1:03.05
1
10
Tate-lockett, Brittany
Buchtel
1:03.77
3
11
Dangerfield, Brianya
Franklin Heights
1:04.80
8
12
Koch, Sarah
Westerville Nort
1:05.54
4
13
McCormick, Mallory
Bishop Hartley
1:05.81
3
14
Chatman, Kiara
Reynoldsburg
1:06.02
1
15
Medlock, Asia
Big Walnut
1:06.17
4
16
Kreill, Maddie
Butler Senior
1:06.18
3
17
Pringle, Ayanna
Miamisburg
1:06.25
2
18
Stockard, Sinclair
Pickerington Nor
1:06.70
4
19
Thornhill, Ramiah
Reynoldsburg
1:06.89
3
20
Davis, Shay
Thomas Worthingt
1:08.53
5
21
Sawchuk, Hope
Hilliard Bradley
1:09.27
4
22
Luken, Natalie
William Henry Ha
1:09.76
5
23
Harris, Donny
Buchtel
1:09.99
6
24
Kick, Tiarra
Lexington
1:10.04
5
25
Dunn, Alex
New Albany
1:10.70
8
26
Williams, Brianna
Princeton
1:10.86
8
27
Bethel, Kylie
Chillicothe
1:11.26
5
28
Simmons, Courtne
Olentangy
1:11.96
3
29
wetzel, katie
Chillicothe
1:12.02
7
30
Spears, Zanna
Eaton
1:12.04
5
31
Boykins, Sydnie
Unattached
1:12.57
6
32
Weber, Alexandra
Bishop Watterson
1:12.63
7
33
Estes, Amaria
PaceSetters
1:12.91
4
34
Jackson, Kourtney
Thurgood Marshal
1:13.96
6
35
Stillwell, Lexie
Lincoln
1:14.80
6
36
Cox, Cynthia
New Albany
1:15.75
2
37
Morrison, Elise
Granville
1:16.02
7
38
Brechbill, Isabella
Licking Valley
1:17.63
7
39
Buchner, Renee
Princeton
1:18.31
8
40
Tate-lockett, Briana
Buchtel
1:18.53
8
41
Bickel, Sarah
Big Walnut
1:18.63
8
42
Carr, Mariah
Licking Valley
1:28.10
7
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hoover, Lauren
Hilliard Davidso
2:27.73
1
2
Forte, Ashley
Thomas Worthingt
2:30.52
1
3
Seas, Christina
Unattached
2:31.04
1
4
WOOSLEY, JOSIE
Watkins Memorial
2:32.14
1
5
Franz, Emily
Bishop Hartley
2:33.09
1
6
Matt, Eliza
New Albany
2:33.24
1
7
Sharpe, Jocelyn
Westerville Nort
2:33.52
1
8
Davies, Maddie
Sycamore
2:33.82
1
9
Lowe, Katherine
Pickerington Nor
2:33.95
2
10
Greegor, Fayth
Pickerington Nor
2:34.10
1
11
Tanner, Rylee
Lincoln
2:34.69
1
12
Hill, Taylor
Unattached
2:36.15
1
13
Saelens, Elsa
Hilliard Davidso
2:37.25
1
14
Williams, Tyler
Pickerington Cen
2:38.62
1
15
Bell, Samia
Princeton
2:39.80
2
16
Logan, Kaitlyn
Granville
2:42.12
1
17
Devereaux, Jalyn
Bloom Carroll
2:42.75
1
18
Friedlander, Alexa
Thomas Worthingt
2:43.53
1
19
Bair, Courtney
Bishop Ready
2:45.11
2
20
Jackson, Brianna
Logan
2:45.21
2
21
Nimmons, Cherese
Reynoldsburg
2:45.83
1
22
Petruzzi, Monica
Westerville Nort
2:46.08
2
23
Rechel, Savannah
William Henry Ha
2:47.46
2
24
Driggs, Katie
Logan
2:47.62
2
25
Bernard, Abby
Hilliard Davidso
2:53.09
2
26
Podojak, Kirstyn
John Glenn
2:53.40
2
27
Opst, Hannah
Unattached
2:54.50
1
28
Inman, Hannah
New Albany
2:56.54
2
29
Shawver, Addison
Big Walnut
2:59.88
2
30
Macdonald, Eleanor
Granville
2:59.97
2
31
Stanley, Jessica
Central Crossing
3:02.38
2
32
Durant, Jenna
John Glenn
3:03.83
2
33
Chapman, Brooklyn
Licking Valley
3:11.49
2
34
Corbin, Kayla
Big Walnut
3:13.45
2
35
Scott, Raven
Unattached
3:37.02
2
36
Ali, Ameenah
Unattached
3:39.47
2
37
Moniger, Kimberly
Portsmouth
3:44.10
2
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Seas, Christina
Unattached
5:23.94
1
2
Butler, Mackenzie
Licking Valley
5:25.48
1
3
Wallace, Leah
Reynoldsburg
5:26.25
1
4
Sandvik, Heather
Westerville Nort
5:27.31
1
5
Menyhert, Rosie
Sycamore
5:27.43
1
6
Eisenhauer, Kristen
Pickerington Nor
5:31.30
1
7
Myers, Lindsey
Princeton
5:31.79
1
8
Saelens, Elsa
Hilliard Davidso
5:34.79
1
9
Sandvik, Haley
Westerville Nort
5:37.47
1
10
Temple, Julia
Sycamore
5:37.89
1
11
Hildebrand, Catherine
Hilliard Davidso
5:39.36
1
12
Buckingham, Cheyenne
Thomas Worthingt
5:39.37
1
13
Sandlin, Kelsey
Lincoln
5:40.58
1
14
Rutherford, Kylie
Unattached
5:43.84
1
15
Griffin, Emani
Buchtel
5:50.63
2
16
Lalonde, Molly
Central Crossing
5:50.72
1
17
Fain, Susan
Lexington
5:51.05
2
18
Sotoropolis, Ariana
Granville
5:54.40
1
19
Ruff, Lindsey
Hilliard Davidso
5:59.86
1
20
Jackson, Brianna
Logan
6:00.89
2
21
Dunfee, Aubrey
Liberty Union
6:00.99
2
22
Bair, Courtney
Bishop Ready
6:02.62
2
23
Volz, Elizabeth
Lexington
6:03.29
1
24
Zigan, Haylee
Licking Valley
6:04.29
1
25
Rittenhouse, Ariel
Thomas Worthingt
6:07.22
1
26
Potzick, Lindsey
William Henry Ha
6:09.35
2
27
Clairmonte, Dominique
Lexington
6:11.10
1
28
Ayers, Eliza
Hamilton Townshi
6:12.21
2
29
Cotugno, Josie
Watkins Memorial
6:12.90
2
30
Hemming, Makenna
Big Walnut
6:20.48
2
31
Podojak, Kirstyn
John Glenn
6:21.42
2
32
Montgomery, Grace
Granville
6:21.90
2
33
Kirkingburg, Harley
Lakewood
6:22.33
2
34
Klompen, Anna
Thomas Worthingt
6:25.78
2
35
Burke, Madeline
Princeton
6:26.33
1
36
Driggs, Katie
Logan
6:32.29
2
37
Wilson, Kelsey
Heath
6:39.96
2
38
Shapaka, Jessica
Lincoln
6:43.25
2
39
YI, ESTHER
Heath
6:45.83
2
40
Viertel, Leah
Big Walnut
6:47.13
2
41
Smith, Mikaela
Big Walnut
6:53.26
2
42
Holley, Hannah
Unattached
7:04.00
2
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vaughn, Mary Kate
Unattached
10:53.40
1
2
Siler, Samantha
Sycamore
11:06.23
1
3
Isaac, Ellen
Lexington
11:34.53
1
4
Hoover, Lauren
Hilliard Davidso
11:43.59
1
5
Menyhert, Rosie
Sycamore
11:49.34
1
6
Hildebrand, Catherine
Hilliard Davidso
12:19.50
1
7
Freundlich, Lillian
Lexington
12:26.57
1
8
Lalonde, Molly
Central Crossing
12:50.50
1
9
Temple, Julia
Sycamore
12:58.11
1
10
Thomas, Jamie
Glen Este
13:09.04
1
11
Cibula, Allie
Hilliard Davidso
13:15.69
1
12
Carter, Janie
Thomas Worthingt
13:24.63
1
13
Zigan, Haylee
Licking Valley
13:27.45
1
14
Williams, Brittney
Glen Este
13:28.73
1
15
Jimison, Jessie
Watkins Memorial
14:20.59
1
16
Mira, Ana Gabriela
Thomas Worthingt
14:39.11
1
--
Scott, Raven
Unattached
DNF
1
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Daniels, MiAngel
Lincoln
09.21
nwi
1
2
Gregory, Haley
John Glenn
09.34
nwi
1
3
Bauman, Marinice
Olentangy
09.36
nwi
1
4
Dawkins, Antwana
Franklin Heights
09.89
nwi
1
5
Anna, Bailes
Sycamore
09.92
nwi
1
6
Sheppard, Christine
Lincoln
09.93
nwi
1
7
Green, Raven
Buchtel
10.02
nwi
2
8
Frey, Amanda
Granville
10.20
nwi
1
9
Spears, Zanna
Eaton
10.33
nwi
1
10
Loeffler, Maggie
Bloom Carroll
10.34
nwi
2
11
Taylor, Sarah
Hilliard Bradley
10.43
nwi
2
12
Barnes, Tyarra
Portsmouth
10.61
nwi
2
13
Mosely, Brittany
Buchtel
10.62
nwi
2
14
Wolfe, Shay
Sycamore
10.72
nwi
2
15
Koehler, Taylor
Bishop Watterson
10.84
nwi
2
16
Whatley, Tatiana
Buchtel
11.80
nwi
2
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Daniels, MiAngel
Lincoln
09.18
nwi
1
2
Bauman, Marinice
Olentangy
09.33
nwi
4
3
Gregory, Haley
John Glenn
09.60
nwi
5
4
Sheppard, Christine
Lincoln
09.79
nwi
2
5
Anna, Bailes
Sycamore
09.92
nwi
6
6
Dawkins, Antwana
Franklin Heights
10.19
nwi
6
7
Frey, Amanda
Granville
10.27
nwi
7
8
Spears, Zanna
Eaton
10.30
nwi
3
9
Taylor, Sarah
Hilliard Bradley
10.34
nwi
1
10
Whatley, Tatiana
Buchtel
10.35
nwi
2
11
Barnes, Tyarra
Portsmouth
10.37
nwi
2
12
Green, Raven
Buchtel
10.41
nwi
2
13
Wolfe, Shay
Sycamore
10.48
nwi
1
14
Loeffler, Maggie
Bloom Carroll
10.52
nwi
7
15
Mosely, Brittany
Buchtel
10.61
nwi
5
16
Koehler, Taylor
Bishop Watterson
10.61
nwi
4
17
Welton-torres, Natalia
Hamilton Townshi
10.63
nwi
1
18
Morgan, Lydia
Highland (Sparta
10.85
nwi
4
19
Anthony, Hannah
Bishop Watterson
10.86
nwi
7
20
Porter, Meghan
Lakewood
11.08
nwi
7
21
Smathers, Britany
Logan
11.13
nwi
2
22
Fagih, Najwa
Lincoln
11.14
nwi
7
23
Stafford, Catherine
Bishop Watterson
11.16
nwi
4
24
Petty, Tyanna
Ohio Virtual
11.21
nwi
6
25
Swisher, Jessie
Westerville Cent
11.23
nwi
6
26
Sternisha, Ella
Hilliard Davidso
11.25
nwi
4
27
Barth, Shannon
Watkins Memorial
11.36
nwi
1
27
Cook, Devyn
Granville
11.36
nwi
4
29
Lundqvist, Kenzie
Butler Senior
11.43
nwi
4
30
Tumblin, Monica
Watkins Memorial
11.45
nwi
5
31
Rash, Maisha
Reynoldsburg
11.51
nwi
3
32
Petty, Annie
Ohio Virtual
11.67
nwi
3
33
reader, kendall
Unattached
11.74
nwi
5
34
Shevel, Katie
Licking Valley
11.76
nwi
3
35
Estes, Amaria
PaceSetters
11.80
nwi
5
36
Christman, Kayla
Watkins Memorial
11.81
nwi
2
37
Shoemaker, Alicia
New Albany
11.83
nwi
7
38
Hunter, Sydney
Logan
12.02
nwi
1
39
Irvin, Mickinzie
Hilliard Bradley
12.04
nwi
6
40
Howell, Rachel
Thomas Worthingt
12.12
nwi
3
41
Flood, Courtney
Heath
12.17
nwi
3
42
Holley, Hannah
Unattached
12.18
nwi
6
43
Espinoza, Cessia
Thomas Worthingt
12.22
nwi
2
44
Houdeshell, Haley
Lakewood
12.54
nwi
5
45
Williams, Kira
John Glenn
12.59
nwi
6
46
Kohmescher, Amy
Sycamore
12.96
nwi
7
47
Johnson, Meagan
Logan
13.17
nwi
5
48
mickey, kaitlyn
Chillicothe
15.16
nwi
1
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson
,
Richards
,
Tedrick
,
Shaw
Lincoln
1:47.29
1
2
Mccormic
,
Martin
,
Greer
,
Franz
Bishop Hartley
1:48.64
1
3
Harris
,
Mcdonald
,
Bell
,
Jackson
Sycamore
1:48.99
1
4
Fearon
,
Watkins
,
Dangerfi
,
Wallace
Franklin Heights
1:50.99
1
5
Cox
,
Winters
,
Shoemake
,
Zhong
New Albany
1:52.02
6
6
Bowsher
,
Carter
,
Hill
,
Kemp
Lincoln
1:53.17
1
7
Blumling
,
Brunn
,
Harmon
,
Gabel
Granville
1:53.25
1
8
Osborne
,
Bethel
,
price
,
wetzel
Chillicothe
1:55.48
2
9
Malik
,
Allen
,
Taylor
,
Sawchuk
Hilliard Bradley
1:55.53
2
10
Huedepoh
,
Hoepfner
,
Davis
,
Forte
Thomas Worthingt
1:57.10
4
11
Dixon
,
Green
,
Oliver
,
Tate-loc
Buchtel
1:58.04
2
12
Hoge
,
Smith
,
Koehler
,
Thomas
Bishop Watterson
1:58.17
3
13
Morillo
,
Larkin
,
Rabin
,
Aldridge
Sycamore
1:59.01
2
14
Thomas
,
Carty
,
Godby
,
Daggett
Big Walnut
1:59.38
3
15
Devereau
,
Schmitz
,
Lantz
,
Downour
Bloom Carroll
1:59.48
6
16
Ferguson
,
Allen
,
Allen
,
Smith
Heath
2:00.15
3
17
Williams
,
Lam
,
Fehlhabe
,
Ubry
Westerville Cent
2:00.47
4
18
Konich
,
Myers
,
Campbell
,
Bryant
Pataskala Lickin
2:00.68
6
19
Whatley
,
Mosely
,
Cunningh
,
Ulmer
Buchtel
2:01.25
3
20
Christma
,
Barth
,
Biniker
,
Tumblin
Watkins Memorial
2:03.99
3
21
ryan
,
Swart
,
Bundy
,
Wolfe
Sycamore
2:04.20
5
22
Inman
,
Shoemake
,
Goff
,
Hunter
New Albany
2:04.93
5
23
Dillon
,
Garcia
,
Green
,
Kennebre
Hamilton Townshi
2:05.01
4
24
Frank
,
Jorgense
,
Brown
,
Johnson
Thomas Worthingt
2:05.61
4
25
Stimmel
,
Johnson
,
Seibel
,
Hunter
Logan
2:06.90
3
26
Liston
,
Weber
,
Stafford
,
Wierzbic
Bishop Watterson
2:08.23
4
27
Bundy
,
Watson
,
Durant
,
Williams
John Glenn
2:10.80
4
28
Dupler
,
Castillo
,
Porter
,
Johnson
Lakewood (Hebron
2:12.43
2
29
Relay Team
Granville
2:13.12
2
30
Dillon
,
Carr
,
Levingst
,
Cortrigh
Licking Valley
2:14.57
5
31
Medlock
,
Kibler
,
Glaubitz
,
Lanning
Big Walnut
2:18.01
5
--
Relay Team
Portsmouth
DNF
5
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Rhodenba
,
Larkin
,
Klonne
,
Anna
Sycamore
4:05.06
1
2
Bowsher
,
Richards
,
Shaw
,
Hill
Lincoln
4:09.49
1
3
Mccormic
,
Greer
,
Franz
,
Long
Bishop Hartley
4:18.34
1
4
Griffin
,
Green
,
Bowens
,
Tate-loc
Buchtel
4:22.40
1
5
Tedrick
,
Smith
,
Daniels
,
Carter
Lincoln
4:31.46
2
6
Robb
,
Woosley
,
Holtz
,
Cotugno
Watkins Memorial
4:32.20
1
7
Cox
,
Winters
,
Shoemake
,
Zhong
New Albany
4:35.95
1
8
Huedepoh
,
Frank
,
Davis
,
Forte
Thomas Worthingt
4:40.06
3
9
Green
,
Oliver
,
Harris
,
Tate-loc
Buchtel
4:46.29
2
10
Morillo
,
Rabin
,
Aldridge
,
ryan
Sycamore
4:48.99
2
11
Butler
,
Dillon
,
Brechbil
,
Zigan
Licking Valley
4:49.00
3
12
Hoepfner
,
Jorgense
,
Howell
,
Nielsen
Thomas Worthingt
4:58.46
3
13
Medlock
,
Godby
,
Daggett
,
Kerns
Big Walnut
5:02.37
2
14
Fouts
,
Schlucht
,
Ditzhazy
,
Moore
Granville
5:02.94
3
15
Inman
,
Shoemake
,
Wright
,
Goff
New Albany
5:20.20
2
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Siler
,
Rhodenba
,
Klonne
,
Davies
Sycamore
9:58.81
1
2
Eisenhau
,
Greegor
,
Stockard
,
Lowe
Pickerington Nor
10:24.70
1
3
Buckingh
,
Keegan
,
Friedlan
,
Rittenho
Thomas Worthingt
10:50.51
1
4
Lamb
,
Carey
,
Kuhn
,
Kerr
Granville
10:54.25
1
5
Rechel
,
Potzick
,
Zieger
,
Luken
William Henry Ha
11:08.45
1
6
Flowers
,
Bruck
,
Parsley
,
DeGenero
Granville
11:13.56
1
7
Turner
,
Yohannes
,
Zaino
,
Hoolihan
Lincoln
11:25.60
1
8
Medlock
,
Hemming
,
Shawver
,
Smith
Big Walnut
11:29.66
1
9
Carter
,
Payne
,
Narciso
,
Keegan
Thomas Worthingt
11:41.42
1
10
Ferguson
,
Yi
,
Wilson
,
Rice
Heath
12:01.56
1
11
Konich
,
Myers
,
Bryant
,
Brungs
Pataskala Lickin
12:10.24
1
12
Reinhard
,
Merklin
,
Reinhard
,
Britt
Bishop Watterson
12:11.65
1
13
Sewell
,
Carter
,
Horlocke
,
Harris
Hamilton Townshi
12:18.32
1
14
Dupler
,
Castillo
,
Johnson
,
Houdeshe
Lakewood (Hebron
12:53.43
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Antill, Kaylee
Tri-Valley
38-08.50
(11.80m)
1
2
Latham, Jamila
Princeton
32-11.25
(10.04m)
1
3
Palmer, Leah
Fisher Catholic
32-02.50
(9.82m)
1
4
Stoffel, Ariel
Lancaster
31-08.50
(9.66m)
1
5
Bishop, Stephanie
Logan
31-01.00
(9.47m)
1
6
Kelly, Sydney
Sycamore
30-01.75
(9.19m)
1
7
Smith, Kenyatta
Buchtel
29-08.00
(9.04m)
1
8
Griffith, Hannah
Big Walnut
29-07.25
(9.02m)
1
9
Gill, Cassidy
William Henry Ha
28-04.00
(8.64m)
1
10
Harmon, Antoinette
Buchtel
27-10.75
(8.50m)
1
11
Stallard, Jacklyn
John Glenn
27-00.25
(8.24m)
1
12
Luft, Kayla
Amanda-Clearcree
26-05.50
(8.06m)
1
13
Ettenhofer, Gabby
Heath
26-05.50
(8.06m)
1
14
Anthony, Hannah
Bishop Watterson
26-00.25
(7.93m)
1
15
Mcneil, Courtney
Buchtel
26-00.00
(7.92m)
1
16
Logsden, Deseria
Amanda-Clearcree
24-07.00
(7.49m)
1
17
Rhymer, Taylor
Lancaster
24-00.75
(7.33m)
1
18
Choberka, Jana
Northridge
23-09.00
(7.24m)
1
19
Gearhart, Hannah
Licking Valley
23-08.50
(7.23m)
1
20
Shea, Sophie
Watkins Memorial
23-08.00
(7.21m)
1
21
Harris, Gabrielle
Lincoln
23-06.25
(7.17m)
1
22
Gill, Lindy
Bishop Watterson
23-06.25
(7.17m)
1
23
Wine, Erica
Logan
23-05.25
(7.14m)
1
24
Levingston, Krista
Licking Valley
23-04.25
(7.12m)
1
25
Chalfant, Aurora
Licking Valley
22-11.50
(7.00m)
1
26
Mitchell, Kirsten
Fisher Catholic
22-10.75
(6.98m)
1
27
Wilkins, Mckenzie
John Glenn
22-00.50
(6.72m)
1
28
Allen, Jordan
Franklin Heights
20-07.50
(6.29m)
1
29
Hoffman, Kayann
Lakewood
20-07.50
(6.29m)
1
30
Ali, Ameenah
Unattached
20-07.00
(6.27m)
1
31
Ali, Imanii
Unattached
20-04.75
(6.22m)
1
32
Conde, Lamou
Lincoln
20-04.00
(6.20m)
1
33
Lasure, Darby
Lakewood
20-00.00
(6.10m)
1
34
Mckinley, Sara
Watkins Memorial
17-08.50
(5.40m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Caudill, Kylie
Pickerington Cen
5-02.00
(1.57m)
1
2
Ginter, Emily
Olentangy
5-02.00
(1.57m)
1
3
Petty, Tyanna
Ohio Virtual
5-00.00
(1.52m)
1
10
Christy, Alexis
Watkins Memorial
4-10.00
(1.47m)
1
10
Fearon, Lakaya
Franklin Heights
4-10.00
(1.47m)
1
4
Sheppard, Christine
Lincoln
4-10.00
(1.47m)
1
4
Small, Olivia
Big Walnut
4-10.00
(1.47m)
1
4
Loeffler, Maggie
Bloom Carroll
4-10.00
(1.47m)
1
7
Bethel, Kylie
Chillicothe
4-10.00
(1.47m)
1
8
Cellar, Claire
Thomas Worthingt
4-10.00
(1.47m)
1
8
reader, kendall
Unattached
4-10.00
(1.47m)
1
12
Balcer, Molly
Hilliard Davidso
4-08.00
(1.42m)
1
13
Liston, Mara
Bishop Watterson
4-08.00
(1.42m)
1
14
Williams, Tasha
Lincoln
4-08.00
(1.42m)
1
15
Petty, Annie
Ohio Virtual
4-06.00
(1.37m)
1
16
Springer, Makenzie
Watkins Memorial
4-06.00
(1.37m)
1
17
Hooker, Rai'vyn
Brookhaven
4-04.00
(1.32m)
1
18
Martin, Sarah
Granville
4-02.00
(1.27m)
1
19
Johnson, Emily
Hilliard Bradley
4-00.00
(1.22m)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Small, Olivia
Big Walnut
18-02.00
(5.54m)
nwi
1
2
Easley, Timia
Unattached
17-08.50
(5.40m)
nwi
1
3
Harris, Angela
Sycamore
16-05.50
(5.02m)
nwi
1
4
Brown, Emily
John Glenn
15-10.50
(4.84m)
nwi
1
5
Petty, Tyanna
Ohio Virtual
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
6
Bowens, Jayla
Buchtel
15-08.50
(4.79m)
nwi
1
7
Reitz, Sara
Hilliard Bradley
14-10.00
(4.52m)
nwi
1
8
Swart, Tori
Sycamore
14-07.00
(4.45m)
nwi
1
9
Wierzbicki, Marissa
Bishop Watterson
14-05.50
(4.41m)
nwi
1
10
Balcer, Molly
Hilliard Davidso
14-03.50
(4.36m)
nwi
1
11
Christy, Alexis
Watkins Memorial
13-10.00
(4.22m)
nwi
1
12
Allen, Claudia
Heath
13-09.00
(4.19m)
nwi
1
13
Lantz, Amy
Bloom Carroll
13-07.00
(4.14m)
nwi
1
14
price, laren
Chillicothe
13-06.50
(4.13m)
nwi
1
15
Malone, Abby
Bishop Watterson
13-05.00
(4.09m)
nwi
1
16
Spears, Zanna
Eaton
13-00.50
(3.98m)
nwi
1
17
Watson, Shelby
John Glenn
12-11.00
(3.94m)
nwi
1
18
reader, kendall
Unattached
12-10.50
(3.92m)
nwi
1
19
Queen, Erin
Bloom Carroll
12-10.00
(3.91m)
nwi
1
20
Dixon, Sabreigha
Buchtel
12-09.50
(3.90m)
nwi
1
21
Anthony, Hannah
Bishop Watterson
12-07.50
(3.85m)
nwi
1
22
Petty, Annie
Ohio Virtual
12-04.00
(3.76m)
nwi
1
23
Shevel, Katie
Licking Valley
12-03.00
(3.73m)
nwi
1
24
wetzel, katie
Chillicothe
12-02.00
(3.71m)
nwi
1
25
Seibel, Grace
Logan
12-00.00
(3.66m)
nwi
1
26
Springer, Makenzie
Watkins Memorial
11-09.50
(3.59m)
nwi
1
27
Martin, Sarah
Granville
11-09.50
(3.59m)
nwi
1
28
Johnson, Meagan
Logan
11-06.00
(3.51m)
nwi
1
29
Alex, Brown
Thomas Worthingt
11-05.00
(3.48m)
nwi
1
30
Welton-torres, Natalia
Hamilton Townshi
10-11.00
(3.33m)
nwi
1
31
mickey, kaitlyn
Chillicothe
10-08.00
(3.25m)
nwi
1
32
Johnson, Trevauna
Buchtel
9-09.00
(2.97m)
nwi
1
--
Featherstone, Kaeyanna
Thomas Worthingt
FOUL
(--)
nwi
1
--
Tremel, Amanda
Granville
FOUL
(--)
nwi
1
--
Brown, Leanna
Franklin Heights
FOUL
(--)
nwi
1
--
Allen, Cierra
Hilliard Bradley
FOUL
(--)
nwi
1
--
Fuller, Courtney
Hamilton Townshi
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Small, Olivia
Big Walnut
36-03.50
(11.06m)
nwi
1
2
Bell, Halley
Sycamore
33-08.00
(10.26m)
nwi
1
3
Stimmel, Niki
Logan
31-03.00
(9.53m)
nwi
1
4
Thomas, Leah
Big Walnut
29-10.00
(9.09m)
nwi
1
5
Lundqvist, Kenzie
Butler Senior
29-03.00
(8.92m)
nwi
1
6
Huedepohl, Allison
Thomas Worthingt
28-09.50
(8.78m)
nwi
1
7
Watson, Shelby
John Glenn
27-06.50
(8.39m)
nwi
1
8
Dillon, Abigail
Hamilton Townshi
26-09.00
(8.15m)
nwi
1
9
Miller, Parris
Granville
25-11.00
(7.90m)
nwi
1
10
Fain, Terrah
Westerville Cent
25-00.50
(7.63m)
nwi
1
11
Green, Cianna
Hamilton Townshi
24-09.50
(7.56m)
nwi
1
--
Norris, Cierra
Westerville Cent
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Haushalter, Alexa
Bellefontaine
10-00.00
(3.05m)
1
2
Rosch, Gretchen
Canal Winchester
9-06.00
(2.90m)
1
2
Swart, Tori
Sycamore
9-06.00
(2.90m)
1
2
Hawkins, Jade
Unattached
9-06.00
(2.90m)
1
2
Lyle, Jordan
Big Walnut
9-06.00
(2.90m)
1
6
Shoff, Dana
Pickerington Cen
9-06.00
(2.90m)
1
7
Rolf, Hannah
Northeastern
9-00.00
(2.74m)
1
8
Shipley, Danielle
Grove City
8-06.00
(2.59m)
1
8
Eberts, Natalie
Sheridan
8-06.00
(2.59m)
1
10
Swisher, Jessie
Westerville Cent
8-00.00
(2.44m)
1
11
Seibel, Grace
Logan
7-00.00
(2.13m)
1
11
Davisson, Mackenzie
Hamilton Townshi
7-00.00
(2.13m)
1
11
Smith, Stephanie
Eaton
7-00.00
(2.13m)
1
14
Blase, Lexi
Lincoln
7-00.00
(2.13m)
1
15
Waite, Kelsey
Pickerington Nor
6-06.00
(1.98m)
1
--
Pennington, Olivia
Portsmouth
NH
(--)
1
--
Tumblin, Monica
Watkins Memorial
NH
(--)
1
--
Biniker, Mckenzie
Watkins Memorial
NH
(--)
1
--
Nicholzakes, Demi
John Glenn
NH
(--)
1
--
Oliver, Sarah
Lexington
NH
(--)
1
--
Bowman, Taylor
Eaton
NH
(--)
1
--
Picou, Maddie
Lincoln
NH
(--)
1
--
Levingston, Krista
Licking Valley
NH
(--)
1
--
Hampton, Kandace
Portsmouth
NH
(--)
1
--
Dillon, Cara
Licking Valley
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#ohio-state
#high
#school
#indoor
#qualifier-2
More news
2013 Results - Arnold High School Indoor Classic
985 shares:
Ohio State High School Indoor Qualifier 2
,
Amanda-clearcreek High School Track & Field and Cross Country - Amanda, Ohio
,
Bellefontaine High School Track & Field and Cross Country - Bellefontaine, Ohio
,
Big Walnut High School Track & Field and Cross Country - Sunbury, Ohio
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Granville High School Track & Field and Cross Country - Granville, Ohio
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2017
1
2015
4
2014
7
2013
9
2012
2
6
2011
1
2010
2
2009
1
Show 5 more
Hashtags
#ohio-state
#high
#school
#indoor
#qualifier-2
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!